Blog

A legmodernebb hardverek a BIM szolgálatában

2022.04.29.

Valószínűleg eddig kevesen tették fel a kérdést: Mi a közös az animációs filmekben, a csúcskategóriás autókban és a legmodernebb építészeti látványtervekben? Pedig a válasz egyszerűbb, mint gondolnánk…

Az elmúlt év egyik nagy projektje most teljesedik ki igazán. Méghozzá úgy, hogy a BIM alapú tervezést egy komplex rendszer részeként új nézőpontból vizsgálhatjuk. A Lenovoval készített közös kisfilm nem csupán az irodánk életébe nyújt betekintést az érdeklődők számára, hanem a BIM alapú tervezésről és az ahhoz tartozó erőforrásigényekről is érdekes információkkal gazdagítja a nézőit. Azt már egy korábbi bejegyzésünkben kifejtettük, hogy milyen sokrétű előrelépést jelentett tervezőink számára a munkaállomásaink cseréje és egységesítése.
Ennek kapcsán a HVG oldalán olvasható írás egy egészen új perspektívából közelíti meg a BIM alapú tervezést. Valószínűleg eddig kevesen tették fel a kérdést: Mi a közös az animációs filmekben, a csúcskategóriás autókban és a legmodernebb építészeti látványtervekben? Pedig a válasz egyszerűbb, mint gondolnánk: a rengeteg megmozgatott adat. Innentől már mindenki számára evidens, hogy mi köze ezekhez a Lenovo munkaállomásoknak. Ha pedig még tovább fűzzük a gondolatszálat, akkor hamar világossá válik számunkra az a tény, mely szerint a legkülönbözőbb iparágakat is valamilyen módon összeköti a technológia és az innováció. A cikk rávilágít arra is, hogy az egyes szektorokon belül azok a szereplők tudnak az élen járni, akiknél a megfelelő mennyiségű és minőségű erőforrás rendelkezésre áll. A cikkben felsorolt cégek – köztük mi is – pont ennek tudatában fordítanak kiemelt figyelmet a munkaállomások minőségére, ezzel kényelmesebbé és produktívabbá téve a munkavállalóik munkáját.
Ha érdekel, hogyan vált lehetségessé az animációs filmek évről évre történő sorozatgyártása és ehhez milyen módon kapcsolódik a MOL Campus felhőkarcoló tervezése, vagy csak arra vagy kíváncsi, milyen hardverek szükségesek manapság mindezek megvalósításához, akkor mindenképp olvassátok el a HVG cikkét! Kattints ide a cikkhez!

Legutóbbi bejegyzések

2024.04.12.

Az épületvillamossági tervezés bemutatása az egyetemi oktatásban

Az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karán folyó épületvillamossági tervezési projekt kiváló lehetőséget biztosít a hallgatók számára, hogy gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek. Ennek befejezését követően várjuk a hallgatókat a STUDIO IN-EX gyakornoki programjába.

2024.04.05.

Újra #mutiholdolgozol Nap a STUDIO IN-EX irodában

Idén újra részt vesz a STUDIO IN-EX Zrt. generáltervező iroda a #mutiholdolgozol kampányban és 2024. április 3-án egy izgalmas napot tartottunk munkatársaink gyermekei számára.

2024.01.25.

Az AHU family-k létrehozásának automatizálása

Szoftverfejlesztő csapatunk szakértelemnek köszönhetően olyan testreszabott eszközt alkottunk, amely leegyszerűsíti az AHU-tervezőszoftverben egyedileg konfigurált berendezések natív Revitintegrációját, megkönnyítve a Rosenberg Gmbh-val együttműködő gépészmérnökök munkáját.

2024.01.17.

Nemlegendás építészek és megfigyelésük

A múlt héten ismét pályaorientációs napon vettek részt kollégáink, a Babits Mihály Gimnázium érdeklődő diákjainak NEMLEGENDÁS ÉPÍTÉSZEK ÉS MEGFIGYELÉSÜK címmel mutatták be a tervezői szakmát.

2023.12.12.

BIM stúdióvezetőnk előadóként volt jelen a KÉSZ Group BIM Talk eseményén

Novemberben tartotta a KÉSZ Csoport a BIM Talk nevű eseményét, amelyen a BIM iránt érdeklődő cégcsoporton belüli szakemberek színvonalas előadásokon és interaktív kerekasztal beszélgetéseken vettek részt. A STUDIO IN-EX-től Oláh Zsolt BIM Stúdióvezetőnk is meghívást kapott előadóként. 

2023.12.04.

Részt vettünk a BME Kulturális és Szakmai Napokon megrendezett Szakmai Expo-n

Mérnökeink részt vettek a BME Építőmérnöki kar által rendezett Kulturális és Szakmai napokon keretén tartott Szakmai Expo-n.